Den otevřených dveří - registrace

Výše uvedený odkaz slouží k registraci na konkrétní vyučovací hodinu na den otevřených dveří 28. února 2018. Údajů k vyplnění není mnoho, ale i tak jim věnujte pozornost, obzvláště e-mailové adrese. Registrovat se vzhledem k omezené kapacitě můžete pouze na jedinou vyučovací hodinu. Děti nemají na hodiny přístup. Pokud se někdo zaregistroval před zveřejněním odkazu, byla jeho registrace smazána a je nutné se zaregistrovat znovu. V pondělí 26. února 2018 ve 14:00 budou registrace ukončeny.

Během dopoledne budou zároveň probíhat schůzky s vedením školy, kde se dozví veškeré informace o fungování školy a kde jim budou zodpovězeny případné dotazy. Od 14:00 hod. proběhne schůzka s představiteli spolku Toscool k projektu bilingvního vzdělávání.

Děkujeme vám za pochopení.

Publikoval Petr Karvánek - 19.02.2018 - 12:02:01
STROMY SVOBODY

Naše škola se zapojila do projektu Stromy svobody (http://www.stromysvobody.cz/). Na podzim uspořádáme zahradní slavnost v předvečer 100. výročí vzniku Československé republiky v rámci akce Dny pro Stromy svobody. Jako upomínku tohoto výročí vysadíme na školní zahradě památeční lípu.

Vysazení lípy bude vyvrcholením dlouhodobého projektu, do kterého se zapojila celá škola. Cílem je nejenom oslavit výročí významné historické události, ale také připomenout hodnoty a význam svobody a demokracie.

Projekty a akce:

Stromy života - Beseda s paní Marií Hruškovou v rámci akce Noc s Andersenem pro žáky prvního stupně

Historické prezentace (události roku 1918) – žáci osmých ročníků připravují prezentace pro žáky    prvního stupně

Promítání filmů z programu Člověka v tísni na téma svoboda pro žáky druhého stupně

Projekt Svoboda a demokracie pro žáky prvního stupně připravují studentky z Gymnázia Na Zatlance

Výtvarné aktivity - již probíhá výroba korálkových stromečků, chystají se dílničky pro třídy prvního stupně pod patronací vybraných žáků sedmého ročníku. Pro podzimní zahradní slavnost se připravuje výroba památečních závěsných kachlů a medailí z keramiky s motivem stromů

Výukové programy z nabídky Národního památníku na Vítkově s akcentem na významné události dvacátého století pro žáky druhého stupně

Komiksy v anglickém jazyce na téma SVOBODA – vytvořili žáci šestých tříd v rámci výuky anglického jazyka (budou vystaveny v prostorách školy)

Památné stromy České republiky – prezentace vybraných významných stromů připravují žáci osmého ročníku, budou vystaveny v prostorách školy

Žáci šestých tříd se zúčastní divadelního představení Škola Malého stromu, následně napíší zamyšlení pro školní časopis

Na jaře proběhne literární soutěž na téma Stromy svobody, nejlepší práce budou uveřejněny na webových stránkách školy a ve školním časopise

Tradiční Přírodovědný trojboj bude tento rok zaměřen na téma STROMY, proběhne v červnu

Projekt Životopis stromu probíhá v rámci výuky přírodopisu v šestých třídách

Publikoval Eva Křížová - 09.02.2018 - 07:15:13
Vánoční trhy

Srdečně zveme všechny rodiče, bývalé žáky a příznivce naší školy na tradiční setkání před Vánoci. Přijďte se podívat, co pro vás letos žáci školy nachystali.

Publikoval Petr Karvánek - 08.12.2017 - 10:56:44
Mikuláš 2017

Tako jako v uplynulých letech i letos řádili na škole čerti a Mikuláš s andělem rozdávali sladkosti. Žáci II. stupně si užili.

fotoalbum

Publikoval Petr Karvánek - 07.12.2017 - 14:33:37
KAMÍNEK - nová knížka pro děti

V těchto dnech vychází další knížka pro děti z dílny paní učitelky Michaely Fišarové, která může být krásným dárkem pod stromeček. Knížka bude k dostání na vánočních trzích. Bližší informace naleznete zde http://www.albatrosmedia.cz/tituly/38180805/kaminek/.

Publikoval Eva Křížová - 05.12.2017 - 11:47:15