Hlasování

V pondělí 6. 12. začíná hlasování o nejkrásnější vánoční stromeček základních škol  Prahy 6. Věříme, že nás podpoříte a dáte svůj hlas tomu našemu.

Publikoval Eva Křížová - 06.12.2021 - 11:57:45

Vážení rodiče, žáci školy, kolegové a kolegyně.

Není mezi námi asi nikdo, kdo by si nebyl vědom mimořádné náročnosti situace, ve které se nyní základní školy nacházejí. Velká pluralita názorů, mimořádná zátěž v organizaci provozu a výuky v souvislosti s onemocněním covid-19, a to jak mezi rodiči a žáky, tak mezi jednotlivými pracovníky, to na všechny z nás klade mimořádné nároky. Chci vám všem, kteří přispíváte ke zdárnému řešení současné mimořádně obtížné situace poděkovat. Dovolím si to učinit i slovy ministra školství, Roberta Plagy, jehož dopis, který jsem obdržel, naleznete na odkazu níže.

Dopis ministra školství

Publikoval Petr Karvánek - 03.12.2021 - 08:49:52

Vážení rodiče,

stále častěji se obracíte na třídní učitele, ale i na vedení školy s otázkami týkajícími se situace ve škole v souvislosti s covidem-19.

Na většinu vašich otázek však neumíme odpovědět. V případě pozitivního žáka ve třídě zjišťuji, s kým byl nakažený žák v kontaktu. Jinými slovy ti, kteří chyběli více jak 2 dny zpět, nebo jsou očkováni či prodělali covid-19 před méně jak 180 dny, nemusí nastoupit karanténu. Kontakty na ostatní žáky posílám na hygienickou stanici jako rizikové. Pracovnice hygienické stanice rozhodne, zda do karantény půjdou všichni nebo jen někteří ze zaslaných kontaktů. Současně sdělí hygiena těmto žákům délku karantény a další podmínky. Škola o tom však žádné informace nemá.

Proto jediné, co můžeme udělat, je informovat zákonné zástupce o výskytu covidu a doporučit jim neposlat dítě do školy následující den v dobré víře, že do té doby hygienici rozhodnou.

Chci vás ujistit, že situace kolem jednotlivých případů výskytu covid-19 nás nesmírně zatěžují, stejně tak i testování antigenními testy každé pondělí. Proto vás prosím o více trpělivosti.

Dnes bylo antigenními testy shledáno 28 žáků pozitivními. Musí absolvovat PCR test na jehož základě se teprve rozhodne.

Děkuji za pochopení a spolupráci.

Petr Karvánek

Publikoval Eva Křížová - 15.11.2021 - 13:48:00
Screeningové testování žáků

Na základě rozhodnutí MŠMT proběhne v pondělí 8.11. a 15.11. 2021 screeningové testování žáků. Vzhledem k tomu, že MŠMT neproplácí PCR testy budemem testovat antigenními testy ("šťourací), v minulosti jsme je již použili, žáci je znají.

Testování nepodstupují žáci, kteří budou splňovat podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 ( po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně žáci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Rodičům žáků 1. – 3. ročníku je umožněna asistence při provádění testu.

Petr Karvánek, ředitel školy

Publikoval Petr Karvánek - 05.11.2021 - 10:18:13
Informace hygienické stanice

Vážení rodiče,

z důvodu kontaktu Vašeho dítěte s pozitivní osobou je mu nařízena karanténa. Informace o délce karantény a možnost sebetrasování obdržíte prostřednictvím sms. Systém nabízí možnost sebetrasování, jehož použití významně urychluje např. vystavení žádanky na test. Je však nutné ho řádně vyplnit – především PSČ a Prahu s číslem (např. Praha 5, PSČ 150 00), tak aby byl schopen provést ověření v registru adres.

Další informace zde

Publikoval Petr Karvánek - 02.11.2021 - 12:13:03